etykiety

Lodz S 001
Lodz S 002
Lodzkie Champion 01
Lodzkie Champion 02
Lodzkie Cool
Lodzkie Glob Premium
Lodzkie Glob Specjal
Lodzkie Joker 01
Lodzkie Joker 02
Lodzkie Kaltenberg
Lodzkie Mocne
Lodzkie Porter
Lodzkie Tygrys

podstawki

Lodzkie 03
Lodzkie Glob 01
Lodzkie Kaltenberg 01

historia

Browar Anstadtów powstał w drugiej połowie XIX wieku z inicjatywy Karola Gottloba Anstadta, który po nieudanych interesach związanych z produkcją perkalu zmienił branżę i zajął się piwowarstwem.

W latach 1866–67 Karol Anstadt wybudował na wschód od najstarszej części Łodzi nad rzeką Łódką duży i nowoczesny zakład, który w krótkim czasie stał się wiodącym przedsiębiorstwem branży piwowarskiej.

Po śmierci Karola Gottloba Anstadta w 1874 roku jego firmę przejęli synowie: Karol Ludwik Anstadt, Fryderyk Anstadt i Zenon Anstadt. We wrześniu 1886 roku Karol, Fryderyk, Ludwik, Zenon – synowie Karola G. Anstadta – i Amelia Handke – jego starsza córka – przekształcili browar w spółkę akcyjną, która przyjęła nazwę Akcyjne Towarzystwo Browaru Parowego K. Anstadta Sukcessorów w Łodzi. Nowe przedsiębiorstwo zostało rozbudowane i wzorem innych łódzkich fabryk powiększone o szereg budynków gospodarczych i mieszkalnych.

W 1900 roku Karol Ludwik Anstadt wybudował odrębny browar w Radogoszczu, a Zenon Anstadt w 1902 roku odkupił browar w Zduńskiej Woli od A. Warszawskiego.

Po I wojnie światowej nazwę spółki zmieniono na Browar i Fabryka Kwasu Węglowego Sukcesorów Karola Anstadta S.A.

Po II wojnie światowej zakład upaństwowiono i włączono jako Browar Nr 1 w skład Zakładów Piwowarskich w Łodzi, które obecnie noszą nazwę Browary Łódzkie S.A.

źródło: Wikipedia

contentmap_plugin

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

iskierka 1 procent 2019 banery 1

contentmap_module