etykiety

Gab Mocny
Gab Zloty
Jasne Pelne Spod Giewontu
Wasosz 12 2016
Wasosz 12a 2016
Wasosz Marynka 2017
Browar Poludnie Krakowiak Nieklarowny 2012
Browar Poludnie Kresowe

 

historia

Browar Wąsosz powstał w 1993 r. jako firma rodzinna pod nazwą Browar GAB. Założył go w swoim gospodarstwie rolnym hodowca pieczarek Jan Kowalski, który na początku lat 90. XX wieku postanowił zmienić branżę i z produkcji grzybów przestawił się na piwowarstwo. Pierwotna nazwa browaru GAB wywodziła się od pierwszych trzech liter imienia córki właściciela - Gabrysi. Pierwsza warka piwa w browarze GAB została uwarzona w 1994 roku. Zakład przez cały czas działalności pod zarządem rodziny Kowalskich pozostawał browarem małym, regionalnym.

Browar GAB specjalizował się przez wiele lat, jako jeden z nielicznych w Polsce, w produkcji piw górnej fermentacji. Jego najciekawszymi markami były ciemne piwa specjalne GAB Stout i GAB Kama Sutra. Od 2009 roku browar zrezygnował z warzenia większości ze swoich dotychczasowych piw. Wprowadził w ich miejsce na rynek nowe marki piwa górnej fermentacji. Zaprzestał jednak ich wytwarzania w 2010 roku, ponieważ Browar Konstancin, który dzierżawił zakład, produkował w nim jedynie pod własną marką piwa jasne typu lager.

W 2011 r. browar został sprzedany przedsiębiorcom z Krakowa. Nowi właściciele wznowili produkcję w zakładzie, pod nazwą Browar Południe.

Obecnie browarem zarządza grupa przedsiębiorców z Torunia, rolę prezesa pełni Maciej Grzywacz. Browar warzy równolegle linię piw rzemieślniczych (głównie nowofalowe piwa górnej fermentacji) oraz linię klasyczną, w której zawierają się zarówno piwa dolnej jak i górnej fermentacji oraz piwa smakowe na bazie naturalnych składników. 

Pin It
contentmap_plugin

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

iskierka 1 procent 2019 banery 1

contentmap_module